Nowy produkt w ofercie Omida Trade - kontenery chłodnicze! Wywiad #OmidaBiznes z Kasią Józefowicz

Nowy produkt w ofercie Omida Trade - kontenery chłodnicze! Wywiad #OmidaBiznes z Kasią Józefowicz | Omida Logistics
Kasia Jozefowicz o nowym produkcie Omida Trade

Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Kasię Józefowicz, nową siłę napędową w Omida Trade, która kieruje projektem odpowiedzialnym za rozwój innowacyjnego produktu – kontenerów chłodniczych. Przygotowaliśmy kilka pytań, które postanowiliśmy zadać Kasi, tak aby nasi Klienci oraz cały zespół Omida, dowiedział się więcej o nowym produkcie.   

Co przekonało Cię do dołączenia do projektu Omida Trade? Czy były to konkretne aspekty projektu, wartości firmy, czy może coś innego?

Kasia: Do dołączenia przekonał mnie przede wszystkim Dominik Sosnowski, z którym się znam i współpracuję od dawna. Dał mi wolną rękę w działaniu i obiecał wsparcie zarówno merytoryczne, jak i finansowe projektu, co jest tak naprawdę kluczowe przy poszerzaniu oferty o ten właśnie produkt. Jestem pod wielkim wrażeniem, jak sprawnie funkcjonuje cała rodzina Omida – mamy specjalistów od wszystkiego i pomoc w najróżniejszych kwestiach to dosłownie kwestia kilku minut, maila lub telefonu. :) Nie idziemy też sztywno wytyczoną ścieżką – mamy miejsce na spontan i odrobinę szaleństwa, a to motywuje do myślenia i działania. 

Katarzyna Jozefowicz i Dominik Sosnowski Zespol Omida Trade

Czy możesz nam opowiedzieć o swoim doświadczeniu zawodowym w branży logistycznej i transportowej?

Kasia: Swoją przygodę z kontenerami zaczęłam od transportu, który dał mi solidny wycisk, ale też wielką satysfakcję z pracy. Później był dział sprzedaży, w którym sporą ilość mojego czasu spędziłam na placu wśród kontenerów i klientów, co wprost uwielbiałam, ale co również pozwoliło mi się nauczyć i dowiedzieć wielu rzeczy czysto technicznych związanych nie tylko z samymi kontenerami, ale również naprawą, procesem odnowienia czy przeróbkami. Do tego doszedł marketing oraz po czasie bardziej złożone modyfikacje. Bardzo lubię różnorodność w działaniu, dlatego bardzo mi odpowiada to, co aktualnie robię w Omida Trade. 

Jaka jest Twoja wizja tego projektu i jakie innowacje planujesz wprowadzić w przyszłości? Jakie są Twoje cele i priorytety?

Kasia: Przede wszystkim dostępność różnych modeli, rozmiarów i rodzajów chłodni, to jest najważniejsze, więc pierwsze zakupy już za nami. Oprócz tego chciałabym bardzo, aby standardem stały się kontenery łatwe w obsłudze, z wszelkimi udogodnieniami dla korzystającego – takimi jak drzwi, które można otworzyć jedną ręką bez większych problemów, czy oświetlenie wnętrza. 

Czy możesz nam powiedzieć więcej o nowym produkcie, który został ostatnio wprowadzony? Jakie są jego główne cechy i zalety?

Kasia: Nasz asortyment został niedawno wzbogacony o nowy produkt – kontenery chłodnicze. Już teraz mamy w ofercie używane kontenery, które są dostępne zarówno na sprzedaż, jak i wynajem. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku oraz nasze dążenie do poszerzania oferty w celu lepszego zaspokojenia potrzeb naszych Klientów. 

Kontenery chłodnicze stanowią podstawę transportu towarów spożywczych czy jakichkolwiek innych, wrażliwych na temperaturę zbyt wysoką lub zbyt niską. Od lat świetnie sprawdzają się w wersji stacjonarnej, jako magazyny na stałe, lub dodatkowe, np. sezonowo. Działają w temperaturach nawet od -40 do +40, są dostępne w kilku rozmiarach, tak aby dopasować się do potrzeb klientów. Są łatwe w transporcie, a koszt dostawy i wynajmu czy zakupu to ułamek kosztów budowy klasycznego magazynu. Jednak kontenery morskie to sprzęt na morze, na trudne warunki – my docelowo chcemy ułatwiać naszym klientom obsługę naszego sprzętu i proponować rozwiązania przyjazne w użytkowaniu – łatwe otwieranie, zamykanie, oświetlenie.

Jak dokładnie działają kontenery chłodnicze? Czy mogłabyś wyjaśnić, jak możliwe jest, że chłodnia zarówno podgrzewa, jak i chłodzi?

Kasia: Kontener jest wyposażony w agregat chłodniczy, który działa jak klimatyzacja – może chłodzić, ale może też grzać. Podłączamy go do prądu, ustawiamy na panelu sterowania temperaturę docelową – reszta dzieje się sama. Powietrze o odpowiedniej temperaturze jest wdmuchiwane do środka i w dość krótkim czasie zapewnia idealne warunki przechowywania danego towaru. 

Czy kontenery chłodnicze mają zastosowanie w specyficznych gałęziach przemysłu? Dla jakich branż dedykujcie ten produkt?

Kasia: Niejednokrotnie już zaskakiwali nas nasi klienci towarem, który był magazynowany w kontenerach chłodniczych. Asfalt, chemia, kosmetyki, mięso, ryby, sery, grzyby, świece, drewno. Czasem coś trzeba podgrzać do dalszej obróbki, jak asfalt i idealnie sprawdza się wtedy taki kontener. Co więcej, niektóre materiały jak na przykład drewno wymagają suszenia i jak już można się domyślić – chłodnia doskonale pełni także funkcję suszarki. Grzyby z kolei lubią wilgoć, a to kolejny parametr, który można ustawić w takim kontenerze. Spectrum branż i materiałów jest więc ogromne. 

Czy istnieje możliwość wynajęcia kontenera typu chłodnia przez inne firmy? Jak wygląda ten proces?

Kasia: Jak najbardziej. Na początku ustalamy to, jaki kontener będzie odpowiedni, ile sztuk oraz na jak długo będą one potrzebne. Następnie dogrywamy szczegóły związane z zasilaniem, posadowieniem, a także dostawą i rozładunkiem. Cały proces zwieńcza podpisana umowa najmu oraz dostawa na wskazany adres. Dysponujemy też serwisem chłodniczym, który jest stale pod telefonem, a w razie potrzeby szybko dojeżdża na miejsce. 

Jakie są długoterminowe plany firmy Omida Trade w kontekście nowego produktu?

Kasia: Długoterminowo planujemy poszerzać obszar, dla którego świadczyć będziemy usługę sprzedaży i wynajmu chłodni. Po kolei – najpierw zamierzamy wprowadzić nasze usługi do państw, w których działa Grupa Omida, a następnie eskalować działania także na teren całej Europy i być może nie tylko. Kluczowym zadaniem będzie identyfikacja odpowiednich partnerów biznesowych, którzy będą w stanie zapewnić efektywną obsługę oraz serwis kontenerów na wyznaczonych terenach.

Czy w kontenerach chłodniczych wykorzystywane są jakieś innowacyjne technologie?

Kasia: Tak naprawdę cały czas coś jest udoskonalane, dodawane są nowe funkcje, oferowane nowe udogodnienia, a także odchodzi się od starych rozwiązań na rzecz bycia bardziej eko, zarówno w procesie produkcji, jak i serwisu. Świat kontenerów również powoli przenosi się do telefonów — za pomocą aplikacji mobilnej można sterować temperaturą, mieć wgląd w parametry czy stan techniczny agregatu. Na porządku dziennym są też moduły GPS, które pozwalają zlokalizować kontener. 

Jakie korzyści odnoszą klienci, korzystając z usług Omida Trade w zakresie kontenerów chłodni? 

Kasia: Konkurencyjne stawki, szybka i bezpieczna dostawa, przemiła oraz kompleksowa obsługa, rozległy obszar działania, a także chęć i możliwość realizacji tematów intermodalnych z pomocą kontenerów chłodniczych… to tylko niektóre z korzyści, które wyróżniają usługi Omida Trade i przynoszą wartość naszym klientom. ;) 

Jakie są plany Omida Trade na kolejny rok?

Kasia: Plany Omida Trade na nadchodzący rok są ambitne i ukierunkowane na dalszy rozwój firmy. Przede wszystkim, przewidujemy znaczącą rozbudowę naszej floty, co pozwoli nam na jeszcze bardziej efektywną obsługę klientów i zwiększenie naszej konkurencyjności na rynku. Ponadto intensyfikacja współpracy z innymi oddziałami Omida w Europie stanowi jeden z naszych priorytetów. W szczególności skupimy się na zacieśnieniu relacji z oddziałami w Hiszpanii i Rumunii, co pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału i zasobów całej grupy Omida na kontynencie europejskim.

Czego można się nauczyć, pracując w Omida Trade? ;) 

Kasia: Mam możliwość pogłębienia swojej wiedzy z obszaru obsługi kontenerów morskich oraz tematów powiązanych. Pomimo mojego doświadczenia i zaawansowanej znajomości różnorodnych procesów, istnieją aspekty, które nadal przedstawiają się jako pole do badania. W Omida Trade mam dostęp do ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach, którzy są gotowi dzielić się swoją wiedzą i świadczyć wsparcie w zrozumieniu każdej zawiłości branży.

Dziękujemy Kasiu za cenne informacje i pogłębienie naszej wiedzy na temat nowego produktu Omida Trade oraz Twojej roli w jego rozwoju. Z niecierpliwością będziemy śledzić postępy i sukcesy, które niewątpliwie będą towarzyszyć Wam na tej ekscytującej drodze innowacji w branży logistycznej. Życzymy wielu sukcesów!

zespol omida sea and air i omida trade na targach kolejowych trako 2023

Przypominamy również, że reprezentantów Omida Trade można spotkać na targach i konferencjach, takich jak:

  • Intermodal Europe, Holandia / Amsterdam, 10 - 12 października 2023,

  • TransLogistica Polska, Warszawa, 7-9 listopada 2023,

  • AntwerpXL, Belgia / Antwerpia, 28 – 30 listopada 2023.

Serdecznie zachęcamy do podjęcia rozmów branżowych na targach.

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze informację na temat Omida Trade.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone